איך לייבש פסטה טרייה לאחסון

אם אתה חובב פסטה, סביר להניח שאתה נהנה הטעם הטרי של פסטה כי הוא עשוי מאפס. ביצוע משלך אטריות פסטה בבית דורש רק כמה מרכיבים פשוטים, כגון קמח, ביצים ומלח, או שאתה יכול להרחיב את הטעם על ידי הוספת טעמים אחרים כמו שום, תרד או בצל. פסטה תוצרת בית היא גם קלה לייבוש ולאחסן, כלומר אתה יכול לעשות אצווה גדולה בבת אחת ולאכול אותו לאורך השבוע.

יבש את הפסטה כ 15 דקות לפני חיתוך זה לתוך צורות, כדי למנוע בצק דביק מדי. הניחו את גיליון הפסטה על תבנית אפייה שאובקה בקמח, המונעת מהבצק לדבוק בסדין.

חותכים את הפסטה לתוך הצורות הרצויות. בחר בכל צורה שאתה אוהב, כולל רצועות ארוכות עבור ספגטי או עיגולים עגולים עבור רביולי.

החזירו את הצורות הקטנות יותר, כגון המעגלים, לאפיית אפייה מאובקת כדי להמשיך לייבש. הפוך את הצורות על פני חצי הדרך בתהליך ייבוש כדי לאפשר לשני הצדדים להתייבש באופן שווה.

הניחו את רצועות הפסטה הארוכות יותר, כגון ספגטי, על גב הכיסא המכוסה בדיאטה: המגבת מונעת את הפסטה מלהידבק לכיסא. זה מאפשר פסטה יבש ברצועות ארוכות ישר ולא מסתלסל במהלך תהליך הייבוש.

ספין פסטה ארוכת פסטה, כגון פטוצ ‘יני ופסטה שיער מלאך, לתוך קנים עגולים, כחלופה לתלות אותם על גב הכיסא. הקנים יכולים להיות קלים יותר לאחסון מאשר אטריות ארוכות. הפעל את הקנים על פני כמה פעמים בזמן שהם ייבוש כדי למנוע עובש.

יבש את כל הפסטה במשך 15 דקות נוספות, לאחר חיתוך, לפסטה רכה, ולפחות שעה אחת לפסטה קשה ומיובשת.

מניחים את הפסטה במכלים אטומים או בשקיות ניילון. פסטה רכה יש לאחסן במקרר ואכלו בתוך מספר ימים. פסטה קשה, מיובש יכול להיות מאוחסן בארון תימשך כמה חודשים.