איך לתקן חריקה

בנוסף להיותו מגרה רציני במהלך האימון שלך, דוושות אופניים חורק יכול להצביע על בעיה מכנית שיכול לעלות לך כסף או לגרום לפציעה אם לא קבוע מיד. בהתאם למקור הרעש בפועל, התעלמות מדוושת חורקת עלולה לגרום לנזק יקר לאופניים – או לפציעה חמורה אם חלק נשבר בזמן הנסיעה. מציאת המקור של חריקת יכול להיות מסובך, אבל יש כמה דברים שאתה יכול לעשות כדי לזהות ולתקן את הבעיה.

כיצד לתקן Creating אופניים דוושות

לשטוף את האופניים במים וסבון עדין, נזהר לא לרסס זרמי מים בלחץ גבוה בכל מיסבים. הצטברות פשוטה של ​​לכלוך יכולה לגרום לדוושות חורקות, כדי לבדוק את זה לפני שתנסה משהו יותר מעורב. תמיד יבש את האופניים ביסודיות.

הדק את הדוושות בעזרת מפתח פדלים. בחנויות האופניים המיוחדות, מפתח ברגים דומה למפתח ברגים רגיל, אבל הוא הרבה יותר דק, כך שהוא יכול להתאים בין זרוע הארכובה לקצה הפנימי של הדוושה. אם הדוושות רופפות, התנועה העודפת יכולה להיות מקור הרעש. יש לזכור כי הדוושה השמאלית תהיה הידוק על ידי סיבוב נגד כיוון השעון, מול כיוון היית פונה להדק את רוב הברגים.

בדוק את הגוף של הדוושות כדי לוודא שאין ברגים רופפים. אם יש לך דוושות הפלטפורמה המסורתית, הכלוב הדוושה כנראה מחובר לגוף הדוושה עם ארבעה ברגים ראש פיליפס. אם אתה כלוב כלוב על הדוושות שלך, לבדוק את ברגים הרכבה. אם אתה משתמש דוושות clipless, לבדוק את הדקיקות של הברגים על לוחות שימור ואת ברגים hex המחזיק את המחברים על הנעליים. ברגים רופפים בכל אחד מהתחומים הללו עלולים לגרום לחריקה. מלוטש- out cleats המאפשרים תנועה רבה מדי עלול גם לגרום לבעיה.

קחו בחשבון שהבעיה לא יכולה להיות הדוושות בכלל, אלא רכיב קשור או קרוב. זרוע כננת רופפת הוא עברין נפוץ. בדוק את בורג hex גדול שמחזיק כל זרוע במקום עבור מתיחות, ולבדוק את ברגים hex כי להדק את הטבעות שרשרת הזרוע כננת. תסתכל מקרוב על derailleur הקדמי כדי להבטיח שזה לא לשפשף את השרשרת. ודא כי שרשרת מסומנת כראוי, כמו חוסר סיכה הוא מקור נפוץ נוסף של רעש הרכבת.