איך עיסוי מוריד את לחץ הדם

לחץ דם גבוה מעלה את הסיכון ללקות בהתקף לב או שבץ. כדי לסייע בשליטה על לחץ הדם, חשוב לאמץ אורח חיים בריא התנהגויות, כולל הפסקת עישון, אכילת דיאטה דל שומן, מלח כולסטרול וקבלת פעילות גופנית סדירה. מציאת דרכים לנהל את הלחץ הוא גם חשוב, וכן טיפולים משלימים כגון עיסוי עשוי לעזור. הצעד הראשון הוא לדבר עם ספק שירותי בריאות כדי לוודא כי עיסוי בטוח, על בסיס בריאות אישית.

לחץ דם מודד את הכוח שהדם מציב כנגד קירות כלי הדם כאשר הוא נשאב דרך הגוף. זה נרשם כמו שבר, ואת המספר העליון, או לחץ סיסטולי, מודד את הכוח שנוצר כמו משאבות הלב. המספר התחתון, או לחץ דיאסטולי, מודד את הכוח שנוצר כאשר הלב הוא בין פעימות. אם העורקים להיות קשה או צרה עקב הצטברות רובד, הדם יצטרך לסחוט דרך שטח קטן יותר, אשר תיצור יותר כוח נגד קירות כלי הדם. אם הגוף שומר נוזלים עקב צריכת מלח יותר מדי או מחלה הבסיסית, זה נוזל נוסף יכול גם להגביר את הלחץ בתוך העורקים. לדברי הלב הלאומית, ריאות ודם המכון, פעם בלחץ הדם מגיע יותר מ 120/80 מ”מ כספית, צעדים יש לנקוט כדי להוריד אותו.

אמנם אין ראיות מדעיות המקשר מתח ישירות לחץ דם גבוה, עדיין חשוב ללמוד לנהל את זה. לחץ יכול להוביל להתנהגויות לא בריאותיות כגון עישון, אכילת יתר ולא פעילות גופנית, אשר ידועים כולם להעלות את הסיכון ללחץ דם גבוה, על פי איגוד הלב האמריקני. כדי לנהל באופן מלא לחץ דם גבוה, חשוב למצוא זמן להירגע, וזה המקום שבו מקבל עיסוי עשוי לעזור.

עיסוי יכול להיות כרוך סוגים רבים של הידיים על טכניקות כי לחץ, לשפשף, לסחוט ו למתוח את השרירים, גידים, מיתרים ורקמות רכות בגוף. עיסוי יכול להיות עמוק או עדין. קבלת עיסוי יכול להוביל לתחושות של להיות מטופל ו לוקח אחריות על הבריאות שלך. עיסוי הוא מרגיע לקבל והוא יכול להוריד את רמות הלחץ. עבור חלק מהחולים, כאשר רמות הלחץ יורדות, כך גם לחץ הדם, על פי MayoClinic.com. בנוסף, עיסוי יכול לעזור לשפר את השאלה, אשר עשוי להפחית כל נפיחות או בצקת המתרחשת לצד לחץ דם גבוה. בעוד מחקר רב יותר נדרש כדי להבין כיצד לעסות את לחץ הדם, נראה לעזור למטופלים מסוימים כאשר נעשה שימוש במסגרת תוכנית כוללת.

מאז עיסוי יכול להשפיע על השאלה, חולים עם לחץ דם גבוה או כל סוג של מחלת לב, תמיד צריך לבדוק עם רופא הראשון. יש להימנע מעיסוי אם קיימים קרישי דם או קיים סיכון לדימום פנימי. עיסוי לא צריך לגרום לכאב או להגדיל את הסימפטומים. לקבלת התוצאות הטובות ביותר, לדבר עם המטפל לפני ובמהלך הפגישה אם יש חששות או משהו לא מרגיש נכון.

זיהוי

שיקולים

יתרונות

אזהרות