אשכולית וברזל

חוסר ברזל אנמיה היא מחסור תזונתי הנפוץ ביותר בארצות הברית. אם הרופא שלך איבחן אותך עם חסר ברזל אנמיה ותוספי ברזל prescribed, הוא עשוי להיות מומלץ לקחת את התוספים עם מיץ אשכולית. זה אולי נשמע מוזר להמליץ ​​לקחת ויטמין להשלים עם סוג מסוים של מיץ פירות, אבל יש סיבה להמלצה זו.

אפקטים של מחסור בברזל

אם אתה לא מקבל מספיק ברזל, אתה עלול להרגיש איטי ועייף. אם אתה עייף כל הזמן, זה יכול להיות קשה לתפקד בחיים האישיים והמקצועיים שלך. ייתכן גם שיש לך כאבי ראש, להיות עצבני, להיראות חיוור, ולהרגיש חלש, קר ומבולבל. ילדים שאינם מקבלים ברזל מספיק לא יכול לגדול כמו גם הם צריכים ועשויים להיות בעיות התנהגותיות ותשומת לב. נשים בהריון עם מחסור בברזל נמצאות בסיכון ללדת משקל לידה נמוך או פגים.

מה גורם ברזל חוסר?

נשים בהריון או הנקה לעיתים קרובות ברזל חסר. המחזור החודשי עלול לגרום גם לחנויות ברזל להיות נמוכות. דימום במערכת העיכול שלך – הבטן, המעיים, הוושט והפה – יכול להפחית את רמת הברזל שלך גם כן. אנשים שלא אוכלים מספיק מזונות עשירים בברזל סובלים לעיתים קרובות מחוסר בברזל, כמו גם מבני נוער שגופם צומח במהירות. יש אנשים שיש להם תנאים רפואיים המונעים ברזל מלהיקלט לתוך גופם כראוי.

ברזל וויטמין C

אם יש לך חוסר ברזל, הרופא שלך עשוי לרשום תוספי ברזל לייעץ לך לצרוך דיאטה גבוהה מזונות עשירים בברזל כגון בשר בקר, בשר חזיר, עוף, בשר איברים, פירות ים וירקות כהים עלים ירוקים. ויטמין C מסייע לגוף לספוג ברזל טוב יותר. אשכולית עשירה בויטמין C, ולכן לוקח תוספת שלך עם כוס מיץ אשכולית או לאכול אשכולית עם ארוחה עשירה בברזל יעזור לך לקבל את מלוא היתרונות של ברזל נוסף אתה רב. אשכוליות יכול להשפיע על היעילות של תרופות מסוימות, כדי להיות בטוח כדי לספר לרופא שלך על כל התרופות שאתה לוקח.

שיקולים

מיץ אשכולית אינו בטוח עבור כולם – זה מפריע ליכולת של הגוף שלך לחילוף סטטינים, סוג של תרופות לב, אז אם אתה לוקח תרופות סטטין תצטרך להימנע מיץ אשכולית. למרבה המזל, אתה יכול לקבל את אותם היתרונות של מיצי פירות אחרים – מיץ תפוזים ואננס, למשל, מכילים גם כמויות גדולות של ויטמין C. זהירות בעת נטילת תוספי ברזל – ודא שאתה לא בטעות יעלה על המינון המומלץ על ידי הרופא שלך, ולאחסן את תוספי במקום בטוח, מחוץ להישג ידם של ילדים או חיות מחמד. יותר מדי ברזל הוא רעיל, ואף אחד גדול מאוד מינון יכול לגרום נזק איברים ולהוכיח קטלני.