גלוטן רגישות & כאבי שרירים חמורים

גלוטן אלרגיות רגישויות להשתנות מאדם לאדם, אבל על פי קבוצת גלוטן חוסר סובלנות, חלק מהתסמינים יכולים לכלול כאבי שרירים חמורים כתוצאה מתגובה אוטואימונית לחלבון גלוטן. כאבי שרירים אלה נבדלים מכאב הקשור לפציעה, משום שהם תוצאה של רגישות הגלוטן ולא תוצאה של פעילות מסוימת.

מחלת צליאק ואלרגיה לגלוטן

מחלת צליאק היא אלרגיה למשפחה של חלבונים הנקראת גלוטן, חלבונים אלה מופיעים חיטה, שעורה ושיפון דגנים. כתוצאה מכך, אנשים עם מחלת הצליאק הם אלרגיים למוצרים העשויים מאותם דגנים. הנתונים הנוכחיים מראים כי בין 1 ל -133 אנשים יש מחלת צליאק, אך קבוצות מודעות מסוימות סבורות כי היא משפיעה על פרטים נוספים, על-פי קבוצת האינסולין של גלוטן. המצב קשה לאבחן כי הסימפטומים הם מגוונים כל כך להשפיע על כל כך הרבה של הגוף. חלק, כמו כאבי שרירים, יכול להיות גם תוצאה של תנאים אחרים.

שרירים חריפים

על פי Medline פלוס, כאבי שרירים יכולים להיות תוצאה של שימוש יתר, מתח או פציעה. אבל כמה כאבים הם תסמינים של תנאים המשפיעים על כל הגוף, כמו זיהומים והפרעות המשפיעות על רקמת החיבור שלך, כגון זאבת. פיברומיאלגיה, דלקת פרקים ותרופות לחץ דם גורמות גם כאבי שרירים. אם כאבי השריר אינם קשורים לפגיעה גופנית, דברו על בריאותכם עם הרופא שלכם.

תסמיני כאב גלוטן

מאחר וחולי הצליאק מופיעים במספר דרכים שונות, חלק מתסמיני הכאב הקשורים אליו כוללים בעיות עצביות, עקצוץ ידיים, קשיי הליכה ותנאים ראומטים, על פי קבוצת האינסולין של גלוטן. על פי האתר אלרגיה חיטה וחוסר סובלנות, כאבי פרקים ושרירים יכולים להיות סימפטום של אי סבילות חיטה. עבור אנשים מסוימים, הכאב הוא חמור מאוד, אבל עבור אחרים, זה יכול להרגיש כמו עייפות שרירים או נוקשות.

סילוק גלוטן

אם הבדיקות חושפות כי יש לך אלרגיה לגלוטן, אתה צריך לעבוד כדי למנוע גלוטן מן הדיאטה שלך. לדברי גלוטן אי סבילות הקבוצה, ישנם מזונות רבים המכילים גלוטן. לדוגמה, חיטה יכולה גם להיקרא כוסמין, triticale, durum, גרהם, סולת, ו kamut. מזון שונה מסוימים עמילנים מכילים גם גלוטן, כך לנקוט משנה זהירות. רטבים רבים, התבלינים, ומוצרי חיקוי מכילים גלוטן, כך לבחון היטב את תוויות המרכיב. שיבולת שועל לא מכילה באופן טבעי חלבון גלוטן, אלא בגלל שהם מעובדים במתקנים המעבדים חיטה וקמח, אתם צריכים לאכול רק שיבולת שועל ללא גלוטן, יש חלבונים משוחררים ללא חיטה, ללא גלוטן למוצרי חיטה, כמו פסטות ו לחמים, אבל כדי להיות מוצלח ביותר על הדיאטה, אתה צריך לבחור מזונות ללא גלוטן חינם, כגון טגן מוקפצים עם רוטב סויה ללא חיטה, ירקות קלויים או גרגרים שאינם חיטה כמו קינואה.

טיפול בשרירי שרירים

לדברי Medline פלוס, אתה יכול להקל על כאבי שרירים על ידי הדובדבן את השרירים על ידי עיסוי קל כדי להקל על המתח בשרירים. פעילות גופנית סדירה נמוכה ומתיחה יכולה לעזור לפתח את טונוס השרירים ולהקל על הכאב. הפחתת מתח ומתח באמצעות תרגול מדיטציה ופעילות גופנית כמו יוגה. ולקבל מספיק לישון כדי לשלוט ברמות מתח. לדון בשיטות ניהול הכאב שלך עם הרופא שלך אם הטיפול בבית לא מספק הקלה מספקת.