גסטריטיס וגורמים לליקויים בוויטמינים

תזונה לקויה, אינטראקציות בין תרופתיות, אלכוהוליזם ותסמונות לקויה, כגון מחלת צליאק, עלולה לגרום לליקויים בוויטמינים. דלקת הקבה, דלקת של בטנה של הבטן שלך, יכול גם לגרום למחסור בוויטמין, במיוחד של ויטמין B-12. התייעץ עם הרופא שלך אם יש לך תסמינים גסטריטיס.

דלקת ודלקת הקבה

דלקת היא תהליך שבו המערכת החיסונית שלך משתמשת כדי להדוף זיהום לרפא פציעה. זה קורה כאשר הורמונים האות לשחרור של נוזלים ותאי דם לבנים מכלי הדם שלך על ידי הגדלת נקבוביות של כלי הדם הקירות. סרום דם ותאי דם לבנים יוצאים את כלי הדם שלך ומציפים את האזור הפגוע, מה שגורם לנפיחות המכווצת את הרקמות הפגועות. תאי הדם הלבנים תוקפים כל פתוגנים ומאפשרים ריפוי להתחיל. במקרים של דלקת קיבה, דלקת ממושכת או חמור מספיק כדי לגרום לבעיות משלו. זה יכול להוביל לכיבים בקיבה, ולגרום נזק בטן בטנה המעכב את הייצור של חומצות הקיבה הדרושים כדי לשבור מזון לקלוט ויטמינים.

דלקת קרום הגרון

דלקת הקבה הגרון היא מצב של קשישים, והוא נחשב להיות הגורם העיקרי של ויטמין B-12 ספיגה בקרב מבוגרים. דלקת גסטרונומית היא צורה כרונית של גסטריטיס שגורמת לבלוטות המייצרות חומצת קיבה לניוון. העדר חומצת העיכול משנה גם את הסביבה של הבטן, מה שמאפשר חיידקים מזיקים להתיישב באזור, עוד מעכב ספיגת B-12.

ויטמין B-12

ויטמין B-12 הוא ויטמין הגדול ביותר, במונחים של גודל מולקולרי, וגם המורכב ביותר. B-12 לא נמצא בצמחים. מזונות המבוססים על בעלי חיים הם המקורות הטבעיים היחידים של B-12, אם כי רבים שאינם מזונות מבוססי בעלי חיים מבוצרים כיום עם ויטמין חיוני זה. B-12 מקורות מזון טבעיים קשורה חלבון בצורה המעיים שלך לא יכול לספוג. חומצות הבטן שלך מייצרת לקעקע ויטמין B-12 מן החלבונים שקושרים אותו, ומאפשר לו להיספג על ידי המעיים שלך. במקרים של גסטריטיס, חוסר חומצות הקיבה מונע מחשוף זה וכתוצאה מכך ספיגה B-12 לקוי.

תסמינים

הסימפטומים של דלקת הקבה כוללים כאבי בטן, עיכול, צרבת, שיהוקים, בחילה, הקאות, ירידה בתיאבון וחומר צואה כהה. הסימפטומים של חסר ויטמין B-12 כוללים אנמיה, עייפות, חולשה עקצוץ בידיים וברגליים. אם לא תוקן בזמן, נזק עצבי עקב מחסור בוויטמין B-12 יכול להיות קבוע. התייעץ עם הרופא שלך אם אתה חושב שאתה עלול להיות חסר ויטמין.