הרעלת מזון מאכילת בשר חזיר

הרעלת מזון מאכילת בשר חזיר מבושל לעיתים קרובות באה מבשר שכבר נגוע באורגניזמים טפיליים או מזוהמים בחיידקים במהלך שחיטה, עיבוד או הכנה. הרעלת מזון מן חזיר יכול לגרום מחלה קשה, אם כי הסימפטומים משתנים בהתאם לחיידקים מזוהמים, כמות מזוהמים ingested ואת גיל הפרט ואת הבריאות הכללית. טיפול נכון של מזון ובישול יכול להפחית באופן משמעותי את הסיכון להרעלת מזון מבשר חזיר.

זיהום בקטריאלי של בשר חזיר יכול להתרחש במהלך הייצור, הקציר, עיבוד, אחסון, משלוח או הכנה. חיידקים הקשורים בדרך כלל עם הרעלת מזון חזיר כוללים Campylobacter, Escherichia coli, סלמונלה, סטפילוקוקוס aureus, מונוציטוגנים ליסטריה ו Yersinia enterocolitica. Campylobacter הוא אחד הגורמים השכיחים ביותר של שלשול בארה”ב. סימפטומים אחרים של הרעלת מזון Campylobacter כוללים בחילות והקאות. Yersinia enterocolitica הוא בעל עניין מיוחד שכן הוא חיידק נמצא מעיים חזיר יכול לגרום yersiniosis אצל בני אדם, מאופיין על ידי שלשולים וכאבי בטן. מעיים חזיר, או chitterlings, הם מקור משותף של סוג זה של הרעלת מזון.

Trichinellosis יכול להיות מכווץ על ידי אכילת בשר חזיר לא מבושל או נגוע טפילנלה spiralis טפיל. תסמיני המחלה כוללים כאבי בטן, שלשולים, בחילה, הקאות וחולשה. תסמיני מערכת העיכול בדרך כלל מתחילים בתוך 24 עד 48 שעות לאחר אכילת בשר חזיר מזוהם. כאבי שרירים ומפרקים, שיעול, כאבי ראש, חום וצמרמורת עלולים להתפתח שבועות לאחר הסימפטומים הראשונים. טיפול מוקדם של Trichinellosis חשוב עבור חיסול לצמיתות את הטפיל מהגוף.

מספר גישות ניתן לנקוט כדי למנוע הרעלת מזון חזיר. אלה כוללים שטיפת הידיים וכלי שלך בעת הטיפול בשר חזיר גלם כדי להסיר כל מזהמים ולהפחית את הסיכוי של העברת קשר. כדי להרוג כל מזהמים טפיליים בתוך הבשר, לבשל חזיר לטמפרטורה פנימית של 145 עד 160 מעלות פרנהייט ולאפשר לו לנוח במשך 3 דקות לפני האכילה. בזמן מנוחה זה, הטמפרטורה של חזיר נשאר קבוע או עולה, אשר הורג את החיידקים. שאריות בשר חזיר צריך להיות מקפיא או קפוא בהקדם האפשרי. חזיר עם מראה קלוש או ריח רע יש לזרוק. הקפאה חזיר יכול גם להרוג חיידקים מזוהמים. מחלקת החקלאות של ארה”ב ממליצה על טווח של זמני הקפאה לסוגים שונים של מוצרי בשר חזיר, הנעים בין 2 ל -6 חודשים. להפשיר את הבשר במקרר במשך כמה ימים.

הטיפול הרעלת מזון מן חזיר מזוהם משתנה בהתאם למקור. מקרים פשוטים של הרעלת מזון הנגרמת על ידי Yersinia enterocolitica או Campylobacter בדרך כלל לפתור ללא תרופות, אבל במקרים חמורים יותר עשויים לדרוש אנטיביוטיקה ונוזלים תוך ורידיים לטיפול בהתייבשות. Trichinellosis מטופל עם תרופות antiparasitic. במקרים בהם לא טופלו בשלב מוקדם, ייתכן ויהיה צורך בטיפול ממושך בטיפול תרופתי אנטי-פרזיטי.

גורמים בקטריאליים

סיבות טפיליות

מניעת מזון חזיר Posioning

יַחַס