חומצה גלית & משתמשיה

חומצה גאלית היא חומצה אורגנית הנמצאת במזונות כגון אוכמניות, תפוחים, זרעי פשתן, עלי תה, קליפת עץ אלון, אגוזי מלך וגרגיר הנחלים. תוספי שלה זמינים כמו כמוסות, משחות תמציות נוזלי, ו שימשו באופן מסורתי לטיפול במגוון של מחלות. הצורה והמינון תלויים בגיל החולה ובמצב הטיפול. תוספי חומצה גלית בדרך כלל בטוחים לשימוש, אם כי הם עלולים להפריע תרופות מסוימות לחץ דם. חשוב להתייעץ עם רופא לפני השימוש בהם כדי למנוע תגובה שלילית אפשרית אינטראקציה סמים.

מחלת הסרטן

מחקר מעבדה משנת 2009 שפורסם ב”פרמצבטיקה “הראה כי חומצה גאלית שחולצה מזרעי ענבים גרמה למוות המתוכנן של תאי סרטן הערמונית. עם זאת, תוצאות אלו לא הוכחו במקרים קליניים בפועל ולא צריך לשמש ללא התייעצות עם רופא.

דַלֶקֶת

מחקר נוסף שפורסם בגיליון מרץ 2006 של כתב העת “Toxicological Sciences” קובע כי חומצה גאלית בעלת תכונות אנטי דלקתיות משמעותיות ומונעת את הביטוי של כימיקלים דלקתיים כולל ציטוקינים והיסטמינים. החוקרים מצאו כי חומצה גאלית יכולה לשמש לטיפול במחלות אלרגיות דלקתיות. עם זאת, לדבר עם רופא לפני לעשות זאת כדי למנוע סיבוכים.

פעילות נוגדת חמצון

מחקרים בבעלי חיים מסוימים, כמו זה שפורסם בגיליון מאי 2010 של “Journal of Pharmacy and Pharmacology”, עולה כי לחומצה הגאלית יש פעילות נוגדת חמצון משמעותית ועשויים להגן על הכבד מפני ההשפעות המזיקות של רדיקלים חופשיים הנוצרים כתוצאה מכך של תהליכים מטבוליים שונים בגוף. הרדיקלים החופשיים הבלתי יציבים עשויים לקיים אינטראקציה עם דנ”א וחלבונים של התאים האנושיים ופגיעה בהם. עם זאת, כמו במקרים אחרים, להשתמש בתוספי חומצה גאלית רק תחת פיקוחו של רופא.

סוכרת

חומצה גאלית עשויה גם להועיל לחולי סוכרת על ידי הפעלת שחרורו של אינסולין על ידי תאי הלבלב, כך עולה ממחקר שפורסם בגיליון ינואר 2010 של “מחקר Phytothreapy”. עם זאת, הם עשויים לא להחליף את התרופות הקיימות שלך בסוכרת, ולא להשתמש בהם ללא התייעצות עם הרופא.

פטריות, במיוחד אספרגילוס פלאבוס וא. פרזיטוס, מייצרות רעלן מזיק הידוע בשם aflatoxin שיכול להזיק למזון כמו אגוזים, בוטנים, תירס, חיטה וכותנה. עם זאת, חומצה גאלית יש את היכולת לעכב את האנזימים האחראים על ייצור של aflatoxins על ידי פטריות, אומר משרד החקלאות של ארה”ב, ובכך עשוי לעזור לפתח דרך ידידותית לסביבה להתמודד עם aflatoxins. אבל עדיף להתייעץ עם רופא לפני השימוש חומצה גאלית.

פעילות אנטי-פטרייתית