חומצה פולית ומניעת הריון

חומצה פולית, המכונה גם חומצה פולית או ויטמין B-9, יש צורך metabolizing fats וחלבון, כמו גם לשמירה על בריאות העור שלך, שיער, עיניים, כבד ומערכת העצבים. חומצה פולית חשוב במיוחד עבור נשים כמו חוסר חומצה פולית במהלך ההריון עלול לגרום למומים מולדים. כאישה, מקבל כמויות בריאות של חומצה פולית הוא הכרחי גם אם אתה משתמש בשיטה של ​​אמצעי מניעה, כולל אמצעי מניעה אוראליים.

מַשְׁמָעוּת

חומצה פולית היא מזין קריטי עבור נשים בגיל הפוריות, וזה חשוב במיוחד אם אתה בהריון או מתכנן להיכנס להריון. לתינוקות שנולדו לאמהות עם מחסור בחומצה פולית שקדמו להריון ובמהלך ההריון המוקדם, יש ליקויים משמעותיים במוח ובמוח, כולל ספינה ביפידה ואנספליה. גם אם אתם נוטלים גלולות למניעת הריון או משתמשים באמצעי מניעה אחרים למניעת הריון, חשוב לזכור כי אין שיטת בקרת לידה יעילה ב -100% וכי מחצית מכלל ההריונות אינה מתוכננת, על פי המרכז לבקרת מחלות ומניעתן. חומצה פולית היא חיונית גם עבור נשים להיכנס להריון זמן קצר לאחר שהם מפסיקים להשתמש בגלולות למניעת הריון, מסיבה זו, ה- FDA אישרה אמצעי מניעה בעל פה המכיל חומצה פולית.

אינטראקציה

על פי המרכז הרפואי של אוניברסיטת מרילנד, שימוש באמצעי מניעה אוראלי לטווח ארוך עשוי להפחית את רמות חומצה פולית, כמו גם את היכולת של הגוף להשתמש בחומצה פולית. עם זאת, אין ראיות חותכות להצביע על כך, מציין דו”ח לשנת 2010 על בקרת הילודה ותזונה מאוניברסיטת קולורדו. על פי הדו”ח, בעוד ישנם מקרים מדווחים של נשים אשר פיתחו חוסר חומצה פולית בעת נטילת גלולות למניעת הריון, נראה כי רבות של נשים אלה היו במצב פולט מספיק או בעיות סופג ויטמין זה לפני נטילת גלולות למניעת הריון. עם זאת, קיים מראש חסר חומצה פולית יכול להיות מוגזם על ידי נטילת גלולות למניעת הריון, אשר עשוי להיות מסוכן במיוחד אם אתה נכנס להריון זמן קצר לאחר הפסקת הלידה שליטה, מזהיר U של C. זה חיוני ולכן כדי לקבל שפע של חומצה פולית בתזונה כאשר לוקחים גלולות למניעת הריון.

מקורות ותוספות

חומצה פולית קיים מזונות רבים. לחמים מועשרים ודגנים, ירקות עליים ירוקים כהים, בשר רזה, ביצים ומיץ תפוזים, כולם עשירים בחומצה פולית. דגנים מלאים, שעועית לימה, סויה, סלמון, אבוקדו, כבד בקר, סלק וחלב מספקים גם חומצה פולית. אם אתה לא מצליח לקבל את 400 mcg מומלץ קצבה תזונתיים של חומצה פולית בתזונה שלך, או אם יש לך בעיות ספיגת חומצה פולית, הרופא שלך עשוי להמליץ ​​על תוסף תזונה המספק חומצה פולית. תוספת חומצה פולית היא גם רעיון טוב עבור נשים אשר מתכננים להיכנס להריון לאחר הפסקת הלידה שליטה כמו חומצה פולית תזונתיים הצרכים לעלות 600 mcg במהלך ההריון. בסכומים המסופקים על ידי RDA, חומצה פולית קשורה עם מעט תופעות לוואי, אבל זה עדיין חשוב לדבר עם הרופא שלך לפני נטילת תוספי תזונה.

שיקולים

מלבד גלולות למניעת הריון, נטילת תרופות אחרות עלולה גם להפריע לגוף של חומצה פולית ובכך להגדיל את הצרכים חומצה פולית שלך. תרופות שמורידות רמות חומצה פולית כוללות חומצות נוגדות חומצה, חוסמי H2, מעכבי משאבת פרוטון, תרופות נוגדות דלקת לא סטרואידליות, חומצות מרה, קרבאמזפין, סולפזאלאזין וטריאמטרן. חומצה פולית לא צריכה להילקח באותו זמן כמו טטרציקלין אנטיביוטי כמו חומצה פולית עשוי להפחית את האפקטיביות של טטרציקלין, על פי UMM. לדברי U של C, יש כמה ראיות כי אמצעי מניעה בעל פה עשוי גם להפחית רמות של חומרים מזינים אחרים, כולל ויטמין C ואבץ. גלולות למניעת הריון יכול גם להחמיר מחסור קיים riboplavin מראש. עם זאת, RDAs עבור חומרים מזינים אלה – כמו גם עבור חומצה פולית – זהים עבור נשים באמצעות גלולות למניעת הריון כפי שהם עבור nonusers, מציין אוניברסיטת קולורדו הדו”ח.