כמה קלוריות הן אוכמניות?

בין 1995 ל -2011, צריכת אוכמניות בארצות הברית גדל מ 283 מיליון ליש”ט 853 מיליון ליש”ט בשנה. Blueberries הם תחנת כוח של יתרונות תזונתיים. צריכת אוכמניות עשויה לעזור להאט את תהליך ההזדקנות, לקדם מערכת חיסון בריאה, למנוע אובדן עצמות, סיוע בביצועי למידה ומסייעים בהגנה מפני סרטן. בעוד אוכמניות הם קטנים בגודל, הם מציעים מספר רב של חומרים מזינים מועיל עבור מספר קטן של קלוריות.

קלוריות בגביע אחד

ב מנה כוס אחת של אוכמניות גלם, תוכלו לצרוך 84 קלוריות. בהתבסס על אחוז הערך היומי שנמצא על תווית התזונה, הקלוריות באוכמניות מספקות 4% מהצריכה הקלורית היומית שלך על בסיס דיאטה של ​​2,000 קלוריות. הערכים היומיים שלך עשויים להיות גבוהים יותר או נמוכים יותר, בהתאם לצורכי הקלוריות האישיים שלך.

סה”כ שומן, חלבון ופחמימות

אוכמניות יש פחות מחצי גרם של שומן ורק גרם אחד של חלבון לכל מנה כוס אחת. רוב הקלוריות בכוס אוכמניות מגיע מתכולת הפחמימות. כוס אחת של אוכמניות מכיל 21 גרם של פחמימות, כולל 3.6 גרם של סיבים תזונתיים. סיבים תזונתיים חיוניים לבריאות העיכול ומסייעים להוריד את רמות הכולסטרול. האמריקאי הממוצע רק צורכת 10 עד 15 גרם של סיבים תזונתיים ליום. המכונים הלאומיים לבריאות ממליצים למבוגרים לצרוך 20 עד 35 גרם של סיבים תזונתיים ליום.

ויטמינים נמצאו ב אוכמניות

אוכמניות הם מקור טוב של ויטמין C. ויטמין C מסייע לשמור על מערכת החיסון הבריאה עשויה לעזור להפחית את משך הצטננות. כוס אוכמניות מספק 14 מיליגרם של ויטמין C, המספק כמעט 25 אחוזים של הצרכים היומיומיים שלך. ויטמין C מסייע גם לשמור על נימים וחניכיים בריאים, כמו גם סיוע ביצירת קולגן. אוכמניות גם מכילים ויטמין K, כמה ויטמיני B, ויטמין A וויטמין E.

מינרלים שנמצאו ב Blueberries

מנגן חשוב לפיתוח עצם בריא ולהמרת חלבונים, שומנים ופחמימות לאנרגיה עבור הגוף שלך להשתמש. Blueberries הם מקור מצוין של מנגן, המספק 14 אחוזים של הצרכים היומיומיים שלך. אוכמניות גם מכילים סידן, ברזל, מגנזיום ואבץ.

Phytochemicals נמצא Blueberries

Phytochemicals, המכונה גם phytonutrients, הם חומרים צמחיים שאינם תזונתיים אשר עשויים להגן מפני המחלה. Phytochemicals הם חומרים מזינים חיוניים שאינם נדרשים בתזונה. בעוד גוף האדם יכול לחיות ללא phytochemicals, הם נמצאו כדי להגן עליך מפני מחלות. פוליפנול, פיטוכימי שנמצא באוכמניות, בעל תכונות נוגדות דלקת ונוגדות חמצון העלולות להגן עליך מפני מחלות כרוניות כגון סרטן, מחלות לב וכלי דם ומחלות דעיכה קוגניטיביות הקשורות לגיל.