לחץ דם גבוה, כולסטרול גבוה & בלוטת התריס

לחץ דם גבוה, כולסטרול גבוה ו hypothyroidism — תחת בלוטת התריס הפעילה — לשים אותך בסיכון נוסף לפתח מחלות לב וכלי דם. כל אחד מהמצבים האלה יגרום לך להיות רגישים יותר להתקפי לב ושבץ. סבל מכל השלושה יכול להוכיח שילוב מסוכן. למרבה המזל, דיאטה ושינויים באורח החיים כמו גם תרופות יכול לשפר באופן משמעותי את בריאות הלב.

לא לחץ דם גבוה ולא כולסטרול גבוה מציג כל סימפטומים עד או אם לא לפתח מחלת לב. היפותירואידיזם עושה סימפטומים, אשר עשויים להשתנות בהתאם לחומרת הבעיה עם בלוטת התריס שלך. חלק מהתסמינים כוללים עלייה במשקל לא מוסברת, עייפות, רגישות מוגברת לחולשה, חולשת שרירים ודיכאון. היפותירואידיזם עשוי גם להעלות את רמות הכולסטרול. הרופא שלך עשוי לרשום תרופות כדי להחזיר את בלוטת התריס שלך לתפקוד תקין. הרופא שלך עשוי גם לרשום תרופות לטיפול בלחץ הדם הגבוה והכולסטרול הגבוה, אך קרוב לוודאי ימליץ על שינויים בהרגלי האכילה.

כדי להפחית את לחץ הדם, להוריד את צריכת מלח ומזונות המכילים נתרן, כגון רוטב סויה ובשר מעובד. אתה צריך גם להגדיל את הצריכה של אשלגן. מזונות עתירי אשלגן כוללים תפוחי אדמה מתוקים, תפוחי אדמה לבנים עם עורות, בננות, שעועית לבנה וחלב סויה. מוצרי חלב דל שומן ושומן דל מכילים גם כמויות גדולות של אשלגן, אך כולסטרול או שומן, כך שהם יכולים לשפר את לחץ הדם שלך כמו גם את הכולסטרול.

כדי להפחית את הכולסטרול, להפחית את כמות הכולסטרול, שומן רווי שומן טראנס בתזונה. לחץ דם גבוה ועלייה במשקל של בלוטת התריס מעלה את הסיכון למחלות לב. זה אומר שאתה צריך לעקוב אחר ההמלצות סוף נמוך עבור כולסטרול צריכת שומן: 200 מ”ג של כולסטרול, 16 גרם של שומן רווי, 2 גרם של שומן טראנס ו 44 גרם של שומן כולל, כולל דגים בריאים ושמן זית. MayoClinic.com גם ממליץ לך להפחית את כמות הסוכר בתזונה, פעילות גופנית באופן קבוע ולהוסיף סיבים — דגנים מלאים, פירות, ירקות קטניות — לתוכנית האכילה שלך.

מזונות שיכולים לעזור לך לשמור על נתרן ועל צריכת שומן רווי נמוך ולעבוד לקראת לאבד משקל שנרכש בגלל בלוטת התריס underactive שלך ​​כוללים מוצרים בעלי חיים רזה כגון הליבוט, טונה ארוז במים סלמון, קטניות כגון שחור, כליות, שעועית לימה, דגנים מלאים כגון שיבולת שועל, סובין חיטה ואורז חום, פירות כגון תפוחים, תפוזים ואגסים, ירקות כמו תרד, כרוב וקילוף, אגוזים וזרעים ללא מלח.

תסמינים

הפחתת לחץ דם גבוה

הפחתת כולסטרול תזונתי ושומן

בחירות מזון