מזון המכיל רמות גבוהות של גלוקוז

גלוקוז הוא סוכר העשוי מיחידת סוכר אחת הנמצאת בכל מקום באספקת המזון וגורם מפתח במטבוליזם של בני אדם ושל צמחים. במטבוליזם האנושי, גלוקוז אחראי על אספקת אנרגיה. למרות שזה הכרחי כדי לתמוך בחיי אדם, יותר מדי גלוקוז בתזונה כבר קשור סיבוכים בריאותיים כגון השמנת יתר, סוכרת, מחלות לב וכלי דם וסרטן. בעקבות הנחיות דיאטה כדי להבטיח כי צריכת סוכר הם בטווח בריא הוא דרך טובה כדי למנוע בעיות אלה. אנשים עם סוכרת צריכים להיות זהירים במיוחד לגבי כמה גלוקוז וסוכרים אחרים שהם צורכים.

טבעי גבוה

גלוקוז הוא תוצר לוואי של תהליך הפוטוסינתזה שצמחים עוברים כדי לספק לעצמם אנרגיה. כתוצאה מכך, צמחים רבים, בעיקר פירות, הם גבוהים גלוקוז. דוגמאות של פירות גבוה גלוקוז כוללים בננות, ענבים, קיווי, דובדבנים ואפרסמונים. פירות יבשים גבוהים במיוחד בגלוקוז בגלל תכולת המים הנמוכה שלהם. על פי נתוני משרד החקלאות של ארצות הברית משרד החקלאות, תאריכים Medjool יש את התוכן הגלוקוז הגבוהה ביותר בין פירות יבשים. המקור הגבוה ביותר של גלוקוז הוא דבש, עם תוכן גלוקוז גבוה יותר מכל ממתיק אחר, למעט גלוקוז מיוצר באופן מלאכותי.

מזון מעוכל כמו גלוקוז

מזונות עשירים בעמילן וסוכרים קטנים יותר כמו לקטוז מתעכלים בסופו של דבר כדי לייצר גלוקוז. הסיבה לכך היא כי הם מורכבים גלוקוז ושאר יחידות סוכר יחיד כמו גלקטוז כי מחוברים על ידי קשרים מיוחדים, ולא גלוקוז חינם, אשר מאוגד. מזונות עשירים בעמילן כוללים תירס, אורז ותפוחי אדמה. מזון גבוה לקטוז לכלול את רוב מוצרי חלב כגון חלב, חמאה ויוגורט. רק בגלל מזונות אלה אינם גבוהים גלוקוז חינם לא אומר שהם לא יעלו את רמת הסוכר בדם.

תוספי גלוקוז וסוכרים נוספים

תוספי גלוקוז אינם נפוצים, למעט ספורטאים בעלי ביצועים גבוהים המשתמשים בהם כדי לשמור על אנרגיה במהלך פעילות סיבולת ארוכה. מזונות רבים הוסיפו סוכרים, כולל גלוקוז, כגון משקאות קלים, דגנים, חטיפי גרנולה ומאפים מסחריים. איגוד הלב האמריקני עולה כי אתה צורכים לא יותר מ 100 קלוריות ליום מ סוכרים הוסיף, אז כדאי להימנע אלה סוגים של מזונות.

המלצות תזונתיים

אין הנחיות ספציפיות עבור צריכת גלוקוז עבור אנשים בריאים, ולכן בצע את ההנחיות עבור צריכת הפחמימות הכוללת המוצעת על ידי המכון לרפואה. ההמלצות הנוכחיות הן לצרוך בין 45 ל -65% מהקלוריות היומיומיות שלך מפחמימות, תוך הדגשת פירות, ירקות ודגנים מלאים, ומזעור סוכרים נוספים.