מזון כדי להפחית את החומציות

בריאות טובה דורשת את האיזון הנכון בין חומצה אלמנטים אלקליים בגוף. יותר מדי או מעט מדי משני היסודות יכולים לפתוח את הדלת למחלות ולתפקוד לקוי, על פי “נס ה- pH”. חומצה מתרחשת כאשר חומציות הגוף עולה לרמה לא בריאה ויוצרת חוסר איזון ברמות ה- pH. מזונות מסוימים, מצבים בריאותיים ותרופות עלולים לגרום לחומציות לעלות. למרבה המזל, ישנם מזונות שיכולים להקטין את החומציות ולאזן מחדש את רמות ה- pH.

מעקב אחר ה- pH של הגוף

אין שום מבחן בודד למדידת ה- pH של הגוף – האיזון בין חומציות לאלקליניטי – בכל רגע נתון, מכיוון שמערכות שונות בגוף עשויות להישען יותר לכיוון חומציות או אלקליניות, בעוד שהאיזון הכולל עדיין יכול להיות בטווח סביר . הרוק שלך, שתן ודם יכול להיות כל נבדק לקריאה על רמת ה- pH הנוכחי שלך. עם זאת, רמת ה- pH בדם נוטה להיות המדד האמין ביותר ל- pH, על פי ג’יימס פורליאו, מחבר הספר “Health Is Simple, המחלה מסובכת”. שוחח עם הרופא שלך על בדיקת דם כדי למדוד pH, אשר צריך להיות קרוב ל 7.365, אשר מייצג הטיה קלה כלפי אלקליניות. אם אתה רוצה לשמור על כרטיס ה- pH בבית, להרים כמה רצועות הבדיקה pH בבית המרקחת המקומי מעת לעת לבדוק את השתן שלך ו / או רוק. אם אחת או שתי קריאות אלה מראים עלייה חדה לכיוון החומציות, זה סימן שאתה צריך לנקוט פעולה ולעשות כמה התאמות דיאטה.

פירות וירקות אלקליין

עם כמה יוצאים מן הכלל, פירות וירקות נוטים להיות alkalizing אופי, על פי וולף קליניק, מרכז מבוסס טנסי המוקדש בריאות טבעית. כדי להפחית חומציות, לאכול הרבה ירקות כמו אספרגוס, סלק, ברוקולי, כרוב, גזר, סלרי, מלפפונים, חצילים, שום, כרוב, חסה, בצל, פלפלים, אפונה הצמד, תרד, דלעות ותפוחי אדמה. פירות שמגדילים את הבליטות של הגוף כוללים תפוחים, משמשים, אבוקדו, בננות, גרגרים, דובדבנים, אשכוליות, ענבים, קיווי, לימונים, לימונים, מלונים, נקטרינות, תפוזים, אפרסקים, אגסים, אננס, מנדרינות, עגבניות ואבטיחים.

חלבונים אלקליזציה

למרות שמזונות עתירי חלבונים רבים, כולל כמעט כל חלבונים ושומנים ושומנים מן החי, מחמצנים, ישנם מספר מזונות חלבוניים בעלי השפעה אלקליסטית בגוף. מאז חשוב לאזן את התזונה בין כל macronutrients, אכילת חלבונים אלקליין יותר הוא קריטי לבריאות שלך. לדברי וולף קליניק, חלבונים כאלה כוללים שקדים, ערמונים, זרעי פשתן, זרעי קנבוס, דוחן, זרעי דלעת, זרעי סקווש, גרעיני חמניות, טמפה, אבקת חלבון מי גבינה ויוגורט.

משקאות ותבלינים

כמה משקאות, תבלינים ותבלינים יש השפעה אלקליזציה והוא יכול לעזור להביא את חומציות הגוף שלך לטווח מקובל ובריא. משקאות אלקלינים כוללים בנצי, שן הארי, ג’ינסנג ותה ירוק, מיצי פירות וירקות אלקליים, מים מינרליים וחלב אורגני, לא מפוסטר, על פי מרפאת וולף. תבלינים תבלינים ותבלינים כוללים פלפל חריף, קינמון, קארי, זנגביל, כל עשבי תיבול, מיסו, חרדל, מלח ים טמארי.