מזונות להימנע עם יתר בלוטת התריס

Hyperthyroidism גורם בלוטת התריס לייצר יותר מדי הורמון, אשר מאיץ את חילוף החומרים שלך, מה שמוביל הפרעות בריאות הלב שלך, בריאות העצם ומצבי רוח. תסמינים של מצב זה, כגון נדודי שינה, פעימות לב מהירות, רעידות, חרדה, רעב מוגבר ואובדן משקל לא מכוונת, מנוהלים לעיתים קרובות עם מינון של יוד רדיואקטיבי נוזלי, ואם יש צורך, תרופות. בנוסף לטיפול רפואי, תזונה בריאה, מוגבלת במזונות מסוימים, יכול לעזור למזער את הסימפטומים שלך.

צריכת מזון אתה אלרגי יכול לעשות תסמינים של בלוטת התריס גרוע. הסימפטומים עשויים לכלול פריחות בעור, קשיי נשימה, התכווצויות בטן ושלשולים. אם אתה חושד באלרגיה למזון, ממליץ המרכז הרפואי של אוניברסיטת מרילנד להימנע מפושעים פוטנציאליים, הכוללים בדרך כלל מוצרי חלב, גלוטן חיטה, סויה, תירס ותוספי מזון מלאכותיים. כאשר משמיטים מוצרי חלב, הקפד לכלול מקורות סידן אחרים, כגון אורז מבוצר או חלב שקדים ופירות ים, בתזונה. במקום מוצרי חיטה, לצרוך עמילנים מזינים ללא גלוטן, כגון שיבולת שועל ללא גלוטן, אורז חום ותפוחי אדמה מתוקים. בגלל דיאטות אלימינציה יכול להיות קשה, ייתכן שתרצה לחפש הדרכה ובדיקות מהרופא או דיאטנית.

הפרעות בבלוטת התריס יכולות להפריע לחילוף החומרים הפחמימות ולבקרת הסוכר בדם – אך אינך רוצה לקמץ על הפחמימות מאחר שהן מקור האנרגיה העיקרי שלך. כדי לשמור על רמת הסוכר בדם בטווח נורמלי ולהוריד את הסיכון לסוכרת, אשר קשורה בצורה חזקה למחלת בלוטת התריס, הגבל את רמת הסוכר בדם, אשר יש לה השפעה דרמטית על רמות הסוכר בדם. דגנים מעובדים, כגון קמח לבן, ממתקים מתוקים, מיצים, דגני סיבים נמוכים, עוגות אורז ותפוחי אדמה מיידיים בעלי ערך גליקמי גבוה. בחרו מקורות פחמימות עשירים בסיבים, שיש להם השפעה גליקמית נמוכה יותר, במקום זאת. דוגמאות מזינות כוללות שעורה, שיבולת שועל, פסטה שלמים, תירס, עדשים.

Goitrogens הם חומרים טבעיים זה יכול להפריע לייצור הורמון בלוטת התריס. בגלל טיפול בלוטת התריס יכול להוביל לליקויים בבלוטת התריס – מצב שנקרא hypothyroidism – ייתכן שתרצה להגביל מזונות goitrogenic, במיוחד אם יש לך חסר יוד. ירקות ממשפחת המצליבים – כגון כרובית, ברוקולי וכרוב, סויה דוחן, גרגר גלוטן – מכילים goitrogens. למרות שמחקרים מסוימים מראים כי סויה לא מפריע להורמונים של בלוטת התריס, שילה דין, דיאטנית רשומה עם מרכז פאלם הארבור לבריאות וריפוי בפלורידה, מציעה לאכול סויה במתינות – עד מנה אחת של חלב סויה או טופו ליום , לדוגמה. Nongoitrogenic חלופות ירקות כוללים גזר, אספרגוס, שעועית ירוקה, בצל, שום, חסה ופלפלים. במקום דוחן, יש שעורה או אורז בר.

שומנים טרנס ושומנים רוויים מגבירים את הדלקת, וחיתוך הצריכה יכול לעזור בהפחתת תסמינים של בלוטת התריס, לדברי המרכז הרפואי של אוניברסיטת מרילנד. אכלו פחות בשר אדום, מטוגן ומעובד ומוצרי חלב עתירי שומן המכילים שומן רווי. במקום זאת, להסתמך על דגים, עוף לבן בשר עוף וקטניות לחלבון. שומנים טרנס נפוצים במאפים מסחריים, כגון קרקרים, עוגיות, עוגות, מאפים וצ’יפס – וכל מזון שמפרט שמן צמחי מוקשה חלקית כמרכיב. דגש על מזון שלם, כגון פירות, ירקות, אגוזים, זרעים ודגנים מלאים על הנסיעה מעובדים. אומגה 3 שומנים בריאים למצוא דגים שמנים, כגון סלמון, כמו גם זרעי פשתן ואגוזים, להפחית את הדלקת ולקדם בריאות כללית.

אלכוהול וקפאין עלולים להפריע לאיזון מצב הרוח, לשינה, לתפקוד בלוטת התריס ולתרופות בלוטת התריס. לפני צריכת מוצרים המכילים קפאין, כגון משקאות קלים, קפה ותה שחור, המרכז הרפואי ממליץ לבקש אישור מהרופא. להישאר hydrated על ידי שתיית הרבה מים או משקאות שאינם אלכוהוליים אחרים, ללא אלכוהול, כגון חלב דל שומן או חלב nondairy, מים מוגזים עם לימון ותה צמחים. פירות וירקות טריים מרק מרק מבוססי גם לקדם הידרציה.

חשוד מזון אלרגנים

פחמימות גליקמיות גבוהות

מזונות Goitrogenic

שומנים לא בריאים

אלכוהול וקפאין