מחית פירות כמו תחליף סוכר במאפים

מחית פירות מגיע לעיבוד עיסת הפרי. זה יכול להיות מוחלף על סוכר מזוקק באפייה כי הוא מכיל פרוקטוז, הסוכר הטבעי המתרחשים פרי. Purees לשמור על הטעם, הצבע והריח של הפרי שממנו הם באים להוסיף בתפזורת עם סיבים. מכיוון שהם מכילים גם מים, חשוב להפחית את הנוזל במתכון של 1/4 כוס בכל פעם החלפת סוכר עם מחית. כוס אחת או 8 גרם של מחית פירות שווה 1 עד 2 כפות סוכר, תלוי כמה מתוק אתה רוצה את המתכון.

להתאים את הטעם

פירות pures העבודה הטובה ביותר מתכונים כגון עוגת גזר ולחם בננה כי יש מרכיב פירות או ירקות. התאמת הטעם של הפרי שממנו מגיע פירה היא הדרך הטובה ביותר להוסיף את המחית למתכון. לדוגמה, עם בננה לחם מחית בננות יכול להיות מוחלף על סוכר מזוקק תוך שמירה על הטעם הרצוי. אחד בננה בשלים בינוני תשואה על 6 עד 8 גרם של מחית כאשר מחית.

תפוחים

תפוחים צריך להיות מבושל לעשות רסק, או תפוחים. רסק תפוחים ניתן להשתמש בעוגות, מאפינס ולחמים מהירים כתחליף סוכר. התפוחים הטובים ביותר עבור מחית הם אלה עם טעם מתון, כגון גאלה אדום טעים. הימנע שימוש תפוחים טארט כגון סבתא סמית ‘. כדי להפוך 1 כוס של תפוחים לא ממותקים, לשטוף, לקלף, הליבה פרוסה 2 תפוחים בינוניים ומבשלים בחום בינוני במשך 25 דקות. מניחים לתפוח להתקרר מעט ומעכים אותם במפוח תפוחי אדמה. אם אתה רוצה את applesauce להיות חלקה, רתיחה אותם עוד בבלנדר.

פאפאיה

פירות טרופיים כמו פפאיה עושים מחית יוצאת דופן עבור עוגות ומאפינס. כדי להפוך פירה פפאיה, לשטוף, לשטוף ולייבש פירות בינוניים. הסר את קליפה עם קלף ירקות. פורסים את הפפאיה לחצי לאורכו ומגרדים את הזרעים בכפית. שוטפים כל חצי עם מים כדי לוודא את כל הזרעים הם החוצה. ואז לגרוף את הבשר ואת מחית בבלנדר. פפאיה נותן 10 אונקיות של מחית, או מספיק כדי להחליף עד 2 כפות סוכר במתכון.

לפעמים אין תחליף

במקרים מסוימים מחית פירות לא ניתן להחליף סוכר במתכון בגלל תפקידו החשוב של הסוכר בתהליכים הכימיים של האפייה. סוכר מייצב את חלבוני הביצה, מכין קרום מוזהב לעוגות, ומושך לחות המריעה טריות. פירות pures לא יכול לבצע כל אלה פונקציות. לפני שאתה מחליף מחית פירות עם סוכר, אתה צריך להבין איך הסוכר עובד מתכון.