מחלת כיס המרה ואת דיאטה אלימינציה

מחלת כיס מרה נגרמת על ידי כמה מנגנונים ידועים, כגון היווצרות אבן המרה וזיהום חיידקי. באופן קבוע, כיס המרה הופך דלקת וכואב, במיוחד כאשר נאלץ להפריש מרה עבור מטבוליזם השומן, ולכן ארוחות שומן לעיתים קרובות להאיץ “כיס”. רופא בסוף שנות ה -1960 קבע כי תסמינים בכיס המרה יכול להיגרם גם על ידי אלרגיות למזון, והוא המליץ ​​דיאטה אלימינציה כדי לקבוע אילו מאכלים. לאחר קביעת האלרגיות למזון, הסימפטומים של המטופל נעלמו, ורבים הצליחו למנוע ניתוחי כיס המרה. התייעץ עם הרופא שלך אם אתה חווה כאבי בטן לאחר הארוחות.

על מחלת כיס המרה

כיס המרה שלך נועד לאסוף ביילי מהכבד שלך, להתרכז ולאחסן אותו, ואז להפריש אותו לתוך המעי הדק שלך כדי להתחיל את תהליך חילוף החומרים השומן. מחלת כבד, חוסר איזון כולסטרול, הפרעה הורמונלית וגורמים אחרים יכולים להוביל להיווצרות של אבני מרה, אשר משקעים גבישיים עשויים כולסטרול, מלחי מרה, biliruben וסידן. רוב אבני המרצפת הן זעירות ואסימפטומטיות, אך חלקן יכולות לגדול ולחסום את צינורות המרה. יתר על כן, זיהומים חיידקיים ויראליים של הדם שלך, הבטן והכבד יכול להוביל לזיהום כיס המרה. ללא קשר למנגנון, מחלת כיס המרה כוללת דלקת וכאב עז, אשר נקרא cholecystitis.

הסימפטומים של דלקת המפרקים

Cholecystitis אינו כרוך בדרך כלל בסימפטומים קבועים. במקום זאת, התקפות כיס המרה הם זירז לאחר אכילת ארוחות, בדרך כלל מזונות שומניים, ולעתים קרובות במהלך הערב. התקפי כיס המרה כרוכים כאבי בטן ימין העליון, בחילה, הקאות, אובדן תיאבון, נפיחות ושלשולים. על פי “עקרונות הריסון הפנימיים של הריסון”, כמעט 500,000 ניתוחים להסרת כיס מרה מבוצעים מדי שנה בארה”ב, דבר שמבטל את רוב הסימפטומים עבור רוב האנשים, אך עד 15% עדיין סובלים מסימפטומים חמורים גם ללא כיס המרה, שהיא חידה שנקרא פוסט cholescystectomy תסמונת. יתר על כן, הסרת איבר כל כך חשוב לעיכול בריא מהווה השלכות חמורות לטווח ארוך, גם אם הניתוח מספק הקלה בטווח הקצר.

Cholecystitis ואלרגיות למזון

למרות שאבני מרה וזיהומים חיידקיים גורמים לתסמינים ועשויים לדרוש התערבות כירורגית מדי פעם, גילה ד”ר ג’יימס ברנמן ב -1968 כי חלק ניכר מסימפטומים של כיס המרה נגרמים על ידי אלרגיות למזון. ד”ר ברנמן, שהיה יו”ר מה שנקרא כיום הקולג ‘האמריקני לאלרגיה ולאימונולוגיה, שם לב שאפילו אנשים שסבלו מכיסאות המרה שלהם סבלו מסימפטומים קשים לאחר אכילת מזונות מסוימים. על פי ספרו “יסודות של אלרגיה למזון”, הוא למד 69 מקרים ומצא כי כולם היו אלרגיים למזונות מסוימים, ולאחר זיהו, כל המטופלים שלו היו סימפטום חינם בתוך ימים עד שבועות. הוא ציין כי ביצים, בשר חזיר, בצל, עוף, הודו, חלב, קפה ותפוזים היו המזונות האלרגניים ביותר שגרמו לתגובות דלקתיות בכיס המרה.

על דיאטה אלימינציה

ד”ר ברנמן השתמש בדיאטה לחיסול כדי לקבוע את המזונות האלרגניים, הכוללים זיהוי מזונות הגורמים להשפעות שליליות על ידי שיטת הניסוי והטעייה של הסרתם ושימושם מחדש לאחר מספר שבועות, תוך ציון השינויים בסימפטומטולוגיה. לדוגמה, אם חשודים בביצים גורמים לך לבעיות, תסיר אותם מהתזונה למשך שבועיים עד ארבעה שבועות ותשים לב אם התסמינים שלך נפתרים. אם הם עושים, היית reinroduce ביצים לתזונה שלך ולשים לב כל השינויים השליליים. מזון אלרגני שנקבע על ידי דיאטות אלימינציה יכול גם להיות מאושר על ידי בדיקות עור אלרגיה. ד”ר ברנמן גם הבחין כי מטבוליטים ורעלים מתרופות עלולים לגרום לתסמינים של כיס המרה, לא רק למזון.