מחשבון משקל בריא עבור הבנות

בנות יכולות לפתח דמות גוף לא מסודרת או אפילו מעוותת כאשר משווים את עצמם לעמיתים או דמויות מפורסמות. בנות ובני נוער לפתח ולגדול בשיעורים שונים, טווחי משקל בריא עבור בנות בודדות כל הזמן משמרת במהלך גיל ההתבגרות ואת שנות העשרה. מדד מסת הגוף מציע מודל אמין כדי לעזור לך לקבוע אם המשקל שלך הוא בריא או אם אתה צריך לבצע התאמות.

זיהוי משקל בריא לנערות מילדות דרך שנות העשרה הוא תהליך מורכב. טווח משקל בריא של הנערה יכול להשתנות במהירות עקב שינויים בגובה ושינויים בשומן הגוף הקשורים לגידול והתבגרות. סוג הגוף גם הוא גורם, עם כמה בנות להיות שרירי יותר מאחרים וחלקם להיות מפותח יותר. השתמש מחשבון ה- BMI של CDC לילדים ובני נוער כדי לעזור לך לזהות את מצב המשקל הנוכחי שלך, על פי הגיל שלך, משקל וגובה. עם זאת, אם אתה ספורטאי שרירי היטב, המשקל שלך לא יכול לשקף את ה- BMI הנכון, כמו השרירים שוקלים יותר שומן.

מחשבון ה- BMI לילדים ובני נוער משתמש בסולם באחוזים כדי לעזור לך להבין את מצב המשקל הנוכחי שלך. סולם במקומות BMI שלך בהקשר של זה של בנות אחרות באותו גיל, עד לחודש ויום. BMI שנופל בחמישית עד לאחוזון 85 מייצג משקל בריא. כל דבר מתחת לאחוזון החמישי מצביע על תת משקל, בעוד BMI ב 85 עד פחות מ 95 אחוז מציין עודף משקל. משקולות באחוזון 95 או גבוה יותר מסווגים כמו שמנים, על פי CDC.

אם המשקל שלך מסווג כמו תת משקל או עודף משקל, הרופא שלך יכול לעזור לך לזהות יעד משקל בריא על בסיס הבריאות שלך, סוג הגוף שלך ואת הגנטיקה. בקר את הרופא אם אתה מודאג לגבי המשקל שלך, גם אם BMI שלך מציין כי אתה בטווח משקל בריא לגיל שלך. הרופא שלך יכול לספק הערכה מורכבת יותר או לאשר כי המשקל שלך הוא בריא או להציע הצעות לגבי ירידה במשקל או עלייה במשקל.

אם אתה צריך לרדת במשקל, GirlsHealth.gov., אתר האינטרנט של משרד הבריאות של נשים, ממליץ לך להתחיל עם הגדלת הפעילות הגופנית שלך, אשר לבד יכול להיות מספיק כדי להביא לך משקל בריא. כאשר הוספת פעילות גופנית היא לא מספיק, בהיקף חזרה הצריכה של מזונות עתירי קלוריות, נהנה מהם פחות. לאזן את המטופלים האהובים עליך בריא עם אפשרויות בריא, כגון פירות, ירקות, דגנים מלאים חלב רזה. הימנע דילוג על ארוחות ולאכול מינימום של 1,600 קלוריות ליום כדי לוודא את הגוף מקבל את החומרים המזינים אותו הוא זקוק לצמיחה בריאה ופיתוח, מייעצת למשרד הבריאות של נשים.

גורמים במשקל בריא

מדד מסת גוף

שיקולי משקל בריא

בריא הרזיה