עד מתי יוכל התינוק לשרוד מחוץ לרחם?

תינוקות שורדים מחוץ לרחם בגיל ההיריון הצעיר ומשקל לידה נמוך יותר, אך לידה מוקדמת מוקדמת קשורה לסיכון רפואי ותזונתי גבוה יותר. לידה מוקדמת ותינוקות במשקל לידה נמוך עשויים לדרוש אשפוז ממושך לתמיכה בחיים, עד שיהיו בגודל מספיק, כוח ובגרות, שיטופלו בבית.

זיהוי

משקל לידה נמוך מאוד, VLBW, תינוקות שוקלים פחות מ -1,500 גרם או 3 ק”ג. ו 5 oz. משקל לידה נמוך מאוד, ELBW, תינוקות שוקלים פחות מ 1000 גרם או 2 ק”ג. ו 5 oz., על פי מרי מיטשל בספר “תזונה לאורך החיים”. הישרדות מחוץ לרחם בשלב זה של פיתוח דורש טיפול רפואי ותזונתי אינטנסיבי.

הִיסטוֹרִיָה

ההתקדמות הטכנולוגית הקיימת ביחידות לטיפול נמרץ בעשורים האחרונים אפשרה לתינוקות קטנים וקטנים יותר לשרוד. במקביל, שכיחות מוגברת של משקל לידה נמוך בארצות הברית מיוחסת לעלייה בשיעורי לידות מרובות הקשורות לטכנולוגיות רבייה מסייעות, על פי ספרו של מיטשל. כמו הטכנולוגיה ממשיכה לקדם את הגבול של הישרדות הלידה המוקדמת, קטן וצעיר בגיל הריון תינוקות יכולים לשגשג בעזרת צוות של אנשי מקצוע בתחום הבריאות.

סטטיסטיקה אחרונה

במחקר שפורסם ב -23 באוגוסט 2010 של “Pediatrics”, מציגים ד”ר ברברה ג ‘סטול ועמיתיו נתונים עדכניים על שיעורי התחלואה והתמותה לפי גיל ההיריון. הניתוח שלהם על נתונים שנאספו עבור יותר מ -9,000 תינוקות במשקל לידה נמוך מאוד וגיל הריון נמוך מאוד בין השנים 2003 ו -2007 הצביע על כך שההישרדות לפריקה עלתה עם העלייה בגיל ההריון, מ -6% ב -22 שבועות ל -92% ב -28 שבועות. רוב תינוקות של 24 שבועות או יותר לשרוד, אבל שיעורי תחלואה גבוהים נצפים.

מַשְׁמָעוּת

לפגים בגיל הרך יש רזרבות מזין מוגבלות משום שרוב הזנות ההעברה והעלייה במשקל העובר היו מתרחשות בשליש השלישי של ההריון. לתינוקות זעירים יש חנויות שומן לא מספיקות המווסתות את טמפרטורת הגוף שלהם ויש לשמור אותן באינקובטורים.חנויות מזין לקוי ושיעורי צמיחה מהירים מציבים אתגרים לצוות הרפואי במתן נוסחאות מינרליות גבוהות, תוספי מזון או תזונה תוך וריידית. לדוגמא, מערכת העיכול הלא-בוגרת של 1,500 גרם, ובליעה, בליעה, בליעה ובליעה, כמו גם קיבולת קיבה של 3 מ”ל בלבד בזמן הלידה, מגבילה את היכולת לספק תזונה נאותה בפה. בנוסף, איברים לא בוגרים עשויים שלא להיות מסוגלים לווסת את רמות הנוזלים, האלקטרוליטים והגלוקוז שלהם, על פי מיטשל ב”תזונה מעבר לספן החיים “.

משמעויות

לידה מוקדמת קשורה לתחלואה ולתמותה מוגברת, לדברי מיטשל. מסיבה זו, פגים ותינוקות במשקל לידה נמוך נחשבים ל”סיכון גבוה “. סיבוכים רפואיים ומבצעים כירורגיים עלולים לסבך את הטיפול בסיכון גבוה. צוות התזונה בבית החולים לתינוקות בסיכון גבוה כולל רופאים, אחיות, דיאטנים, רוקחים, מטפלים התפתחותיים ומומחי הנקה העובדים יחד כדי לספק טיפול רפואי אופטימלי והזדמנות הטובה ביותר לתינוקות בסיכון גבוה לשגשג.