עיסוי כף הרגל וכאב

עיסוי כף הרגל הוא שיטה יעילה כדי להקל או להפחית כאבים ברגל. ד”ר כריסטופר צ’יודו מאוניברסיטת הרווארד, בספרו “Foot Care Basics”, כולל עיסוי כאחת הדרכים המומלצות שלו כדי להקל על כאבים ברגל, והוסיף כי עיסוי יכול להיעשות ביד או עם מכשיר מכני. למרות שאתה יכול לתת לעצמך עיסוי כף הרגל, זה אידיאלי שיש מישהו אחר לבצע את העיסוי, כך שתוכל להשיג הרפיה מקסימלית במהלך החוויה.

Overuse ועייפות

כאשר הרגליים פוגעות לאחר טיול ארוך או מעמידה כל היום על משטח בטון, עייפות ו overworked השרירים הם הבעיה הרגילה. עיסוי כף הרגל מסייע להתמודד עם הבעיה על ידי הגדלת זרימת הדם כדי להביא מזון עשיר בדם לתוך האזור, שיפור תנועת נוזל הלימפה כדי להסיר את מוצרי פסולת הסלולר מרגיז, שרירים מתוחים מנוחה שיכולים להיות התכווץ כדי להגן על אזורים חלשים. שילוב של משיכות ארוכות, פני שטח וקצר, לחץ עמוק יכול להגיע ביעילות לרוב האזורים הבעייתיים ברגליים.

בעיות אורטופדיות

כאשר כאב ברגל הופך להיות כרוני, לאורך זמן רב יותר, ללא שיפור ניכר, ייתכן שאתה חווה בעיה אורתופדית עם העצמות, העצבים, הגידים או הרצועות ברגל שלך. התייעץ עם רופא או רופא פודיאטרים כדי לזהות את הבעיה המדויקת ואת הסיבות ולדון האם עיסוי כף הרגל יהיה טיפול מתאים. לעתים קרובות, באמצעות שיפור במחזור, עיסוי יכול ליצור תנאים המאפשרים לגוף לרפא את עצמו. רקמות עמוק של סגנונות עיסוי, כגון טיפול neuromuscular, לספק טיפול מדויק מכוונת מבנים ספציפיים ברגל כדי להפחית את עצב וכאב בשרירים.

פציעה

התפרצות פתאומית של כאב ברגל עשויה להיות תוצאה של פגיעה. לאחר התייעצות עם הרופא שלך כדי לשלול כל עצמות שבורות או נזק חמור אחרים, שקול להשתמש עיסוי כף הרגל כדי לעזור להקל על הכאב והנפיחות. התחל על ידי עיסה ליד הקצוות החיצוניים של אתר הפציעה, לא ישירות על זה. ככל שהרגישות פוחתת ואתה מסוגל להפעיל לחץ קרוב יותר לפציעה, השתמש במשיכות חיכוך קלות של האור כדי לסייע לשמור על זרימת הדם ולהימנע מהצטברות רקמת הצלקת.

סגנונות עתיקים של עיסוי כף הרגל

כמו התקשורת לשפר ברחבי העולם, סגנונות עתיקים של עיסוי כיום להיות מוכר יותר לקהל רחב יותר. חואן מרגרט, עורך ברוכים הבאים ל- Chiangmai-Chiangrai, אומר כי עיסוי כף הרגל התאילנדי משלב אלמנטים של עיסוי פיזי עם עבודה אנרגטית ונקודות אנרגיה בסגנון רפלקסולוגיה כדי להקל על כאבי הרגל של המטופלים. סגנון Kansa Vakti של עיסוי כף הרגל שמקורו בהודו ומשתמש בחמאה מבהירה, או ghee, כדי לספק עיסוי מבוסס על המסורת האיורוודית. סגנון זה של עיסוי מקיף הן את הרגל ואת הרגל התחתונה, הוראה כי כאב ברגל קשורה לעיתים קרובות שרירי הרגליים.

עיסוי אזור רפלקס

רפלקסולוגיה היא סוג של עיסוי כף הרגל, כי הוא מבוסס על הרעיון כי אלפי קצות העצבים בכפות הרגליים קשורות גם עם מערכות איברים אחרים ואזורים של שאר חלקי הגוף. לכן, הוא האמין כי גירוי של קצות העצבים ברגליים תהיה השפעה על הרקמות הקשורות במקומות אחרים. סגנון זה של עיסוי בדרך כלל כרוך בלחץ סטטי על נקודות ספציפיות ברגל ולא מלטף או שפשוף כמו עם סגנונות אחרים. קווין ברברה קונץ, מתרגלי רפלקסולוגיה ומחברים של ספרים רבים בנושא, רשימת הקלה מכאב ברגל וגם מכאב וחוסר תפקוד בחלקים אחרים של הגוף כתועלת של קבלת רפלקסולוגיה.