קצב הלב & צריכת אלכוהול

קצב הלב מתייחס למספר פעימות הלב לדקה, או לדקה. קצב הלב הרגיל למבוגר ממוצע, על פי מאיו קליניק, הוא בין 60 ל 100 BPM. ככל שתגיע לגיל, קצב הלב שלך יאט בהדרגה. יש מגוון של גורמים שיכולים להעלות או להקטין את קצב הלב, כולל פעילות גופנית, פחד וחרדה, תרופות, מחלות מסוימות ומחלות, סמים או צריכת אלכוהול בלתי חוקיים.

איך הלב עובד

הלב הוא שריר אחראי לשאיבת דם מחומצן לכל האיברים, הרקמות ושרירים אחרים בגוף. ילדים מדווחים כי הלב משיג שתי משימות בו זמנית: הצד הימני מקבל דם מהגוף ומשאב אותו לריאות, ובמקביל הצד השמאלי מקבל דם מן הריאות ומשאב אותו לגוף.

אלכוהול והלב

בשנים האחרונות מתברר כי שימוש מתון באלכוהול עשוי לסייע בהגנה מפני מחלת לב על ידי העלאת הכולסטרול הטוב והפחתת הצטברות של רובד בעורקים. קרן הלב של נשים מדווחת כי לאלכוהול יש מאפיינים נוגדי קרישה קלים ועשויים לסייע במניעת קרישי דם שעלולים להוביל להתקף לב או שבץ. עבור גברים, המרכזים לבקרת מחלות ומניעתן מציעים שתייה לא יותר משני משקאות ביום ורק משקה אחד ביום לנשים.

בעיות לב הקשורות שתייה

קרן הלב של הנשים מסבירה כי שתייה מתונה עד כבדה עלולה לגרום נזק ללב לאורך זמן. זה יכול לגרום ליקויים, כולל לחץ דם גבוה, לב מוגדל ונחלש, אי ספיקת לב וגידול רמות הטריגליצרידים, והדגשת השרירים. קצב לב מוגבר הוא סימפטום אחד של תנאים אלה.

לטווח הקצר

כאשר אתה מתחיל לשתות, על פי איגוד הלב האמריקני, ההשפעות המיידיות של אלכוהול עלול לגרום קצב הלב שלך לעלות מעט על ידי מתנהג כמו vasodilator, גרימת כלי הדם להתרחב ואת זרימת הדם כדי להגדיל. כמו שתייה ממשיכה לשבת אחד, קצב הלב שלך יאט.

היפוגליקמיה

היפוגליקמיה, על פי מאיו קליניק, מאופיין ברמה נמוכה באופן חריג של רמת הסוכר בדם. זהו מצב המשויך בדרך כלל עם סוכרת, אבל זה יכול להיגרם על ידי צריכת אלכוהול מופרזת. שתייה בכבדות על בטן ריקה יכולה לחסום את הכבד משחרור גלוקוז לזרם הדם, וכתוצאה מכך אירוע היפוגליקמי. סימפטומים של היפוגליקמיה דומים לשיכרון, אך בניגוד לשאיבת יתר, זה יכול לגרום לדפיקות לב. המכון הארצי על אלכוהול התעללות ואלכוהוליזם מדווח כי שתיינים כרוני, כבד, להעלות את הסיכון לפתח היפוגליקמיה כי הם צורכים לעתים קרובות מדי גלוקוז. כמו כן, הייצור של גלוקוז הגוף הואט בעוד אלכוהול מעובד על ידי הכבד.