קרקע מדף קינמון

קינמון הקרקע הוא תבלין עם ריח חגיגי שמזכיר רבים של חגיגות בסתיו ובחורף. הטבחים משתמשים בתבלין זה כסוכן טעם במגוון של מאכלים מתוקים ומלוחים, כמו גם בפריטי משקאות. חיי המדף של קינמון הקרקע משתנים על מספר גורמים, אולם שימוש בטכניקות אחסון נאותים עשוי לסייע בשימור חיי המדף.

סוגי קינמון

קיימים שני סוגים עיקריים של קינמון: ציילון וקסיה. קינמון ציילון הוא יליד סרי לנקה, אור בצבע יש טעם מתוק. רוב הצרכנים מכירים את קינמון הקסיה, בעל צבע נועז וטעם מתון יותר. Cassia קינמון הוא יליד סין, וייטנאם ואינדונזיה.

יתרונות בריאותיים

המרכז הרפואי של אוניברסיטת מרילנד מדווח כי קינמון מכיל תרכובת הידועה בשם קינמייל, המשמשת כגורם מגן מפני פתוגנים מזיקים. מחקר שפורסם במהדורת יוני 2007 של “Journal of Chemical and Food Chemical” מסכם כי לקינמון יש תכונות אנטיבקטריאליות המגינות מפני חיידקים פתוגניים שאוכלים. מריה קולאז’ו-קלאוול, מ.מ., של Mayo Clinic מציין כי קינמון עשוי לעזור להוריד את רמת הסוכר בדם בחולי סוכרת. מחקר נוסף הוא הכרחי כדי לאמת את הטענה הזאת, ואתה לא צריך להסתמך על קינמון לטיפול במצב רפואי.

חיי מדף

מספר גורמים קובעים את חיי המדף של קינמון הקרקע. שיטות עיבוד וכן טכניקות אחסון משפיעות על תאריך התפוגה. סאואר’ס, יצרנית התבלינים שבסיסה בריצ’מונד, וירג’ינה, מציעה להשליך קינמון יבשתי לאחר שנתיים, בעוד שאוניברסיטת אוהיו מסבירה כי לקנמון הקרקע יש חיי מדף של שישה חודשים. כדי למדוד במדויק את חיי המדף של קינמון הקרקע, לבדוק אם הצבע דהה, הטעם נחלש או ריח עמום. שינויים בצבע, טעם וטעם הם אינדיקטורים של האם או לא הגיע הזמן להחליף את קינמון הקרקע שלך.

אִחסוּן

שימור חיי המדף של הקינמון עשוי להיות משופר על ידי אחסון התבלינים במיכל אטום והנחלתו במקום אחסון קריר, כהה ויבש. יתר על כן, בעת שימוש התבלינים, לנער את המכולה על מוצרי מזון הרחק תנור חימום מחומם, כמו חום ולחות עלול לגרום נזק לשמנים למצוא את התבלין.