שמן דגים והרפס

הרפס הוא זיהום ויראלי שגורם דלקת וכאב, בדרך כלל בתוך העור ועצבים ליד השפתיים או איברי המין. הרפס הוא קשה מאוד אם לא בלתי אפשרי להיפטר מן הגוף שלך מפני וירוסים לחיות להתרבות בתוך הגנגליונים העצבים. חסינות מוחלשת, תזונה לא מספקת ומתח עלולים לגרום לשחרור הנגיפים מהגנגליונים, שם הם נעים לאורך עצבים תת-עוריים ומעלה לתוך העור ויוצרים שלפוחיות זיהומיות או פצעים. חומצות שומן חיוניות הנמצאות בשמן דגים מציגות תכונות אנטי דלקתיות ונוגדות נגיפים, ועשויות לסייע בהפחתת הסימפטומים של הרפס. להתייעץ עם הרופא שלך אם אתה חושב שיש לך חוזה הרפס.

הרפס זיהומים

הרפס הוא אוסף של וירוסים שיכולים להדביק אותך ולגרום כאב רב. הסוג המשפיע על הפה שלך וגורם לפצעים קר הוא בדרך כלל הרפס סימפלקס מסוג 1 או HSV-1, בעוד שהרפס הגניטלי נגרם בדרך כלל על ידי HSV-2, על פי “ביוכימיה אנושית ומחלות”. הרפס זוסטר קשור ל נגיף אבעבועות רוח ובדרך כלל משפיע על העור של הבטן והגב התואמים את המסלולים העצבים נגועים. להרפס אין תרופה מוכרת רפואית, ותסמיני המחלה מטופלים בדרך כלל בתרופות אנטי-ויראליות ואנטי-דלקתיות. זיהומים הרפס לעתים קרובות נראה כמו פצעונים או שלפוחיות חום, אלא הם גורמים לשריפת כאב והם מדבק מאוד.

שמן דגים

שמן דגים נגזר הכבד והרקמות של מינים מסוימים של דגים קרים שמן דגים, כגון בקלה, סלמון, הליבוט, טונה סרדינים. שמני דגים מכילים שומנים חיוניים רב בלתי רוויים הנקראים בדרך כלל אומגה 3 ואומגה 6 חומצות שומן. שמן דגים מכיל גם את כל ויטמינים מסיסים בשומן, כגון A, D, E ו- K, והוא נחשב מקור של ויטמין C. רוב היתרונות הבריאותיים הנובעים שמן דגים נצרכים קשורים למאפיינים של אומגה 3 חומצות שומן.

נכסים

הגוף שלך לא יכול לעשות כל חומצות שומן רב בלתי רווי חיוני, אז אתה צריך לרכוש אותם מהתזונה. חומצות שומן אומגה 3 ידועים להפחית את הדלקת בגוף על ידי חסימת הייצור של חומצה ארכידונית ו prostaglandins, ולכן הם מועילים למחלות לב וכלי דם וכמה צורות של דלקת מפרקים על פי MedlinePlus. מחקרים אחרים הראו כי חומצות שומן רוויות בינוניות וחומצות שומן בלתי רוויות ארוכות טווח, כגון סוגי אומגה -3, פעילות רבה נגד וירוסים עטופים במעטפת, כגון הרפס סימפלקס, על פי מחקר שנערך על חלב האדם שפורסם בשנת 1987 ב “סוכני אנטימיקרוביאל וכימותרפיה “. בין אם חומצות שומן מסוג אומגה 3 יכולות להפחית את שכיחות התפרצויות הרפס או לסייע בביעור הנגיף מגופך אינו ידוע.

שמן דגים להרפס

שמן דגים, הנצרך באופן פנימי או מוחל על פני השטח, אינו טיפול רפואי מוכר עבור כל צורה של וירוס הרפס. המאפיינים של חומצות שומן אומגה -3 וחומרים מזינים אחרים בשמן דגים עשויים לסייע בהפחתת הדלקת והכאב הכרוכים בהתפרצויות, אך לא בוצעו ניסויים בבני אדם כדי להעריך את הקשר המדויק. שמן דגים יש יתרונות בריאותיים רבים אחרים מבוססת היטב, וכן להשלים עם זה לא התווית על ידי להיות נגוע הרפס. שאל את הרופא לגבי היתרונות הפוטנציאליים ואת תופעות הלוואי של לקיחת שמן דגים.