תוספי מזון כדי למנוע עם צנית

בנוסף להימנע ממזונות כי הם גבוהים מאוד purines, אנשים עם צנית צריך להימנע מכל תוספים המפעילים התלקחות. שגדון מתרחשת כאשר קריסטלים חומצה שתן לבנות במפרקים שלך, בדרך כלל את הבוהן הגדולה. לא כולם רגישים לאותם תוספים או באותה מידה. לעבוד עם הרופא שלך כדי לקבוע אם אתה צריך להגביל או למנוע לחלוטין תוספי מזון שעלולים לגרום להתקפה.

להיות התראה עבור Guanylates

בעת קריאת תוויות מזון, לבדוק עבור guodlate דיודיום או כל נגזרות שלה. Guanylates מומרים חומצת שתן ועשויים לגרום גאוט להתלקח. Disanylate Disodlate משמש מסחרית כמו משפר טעם במזונות כמו בשר מעובד, רוטב סלט, gravies, מרקים מיידית סלטים עוף. זה משמש במיוחד כדי לשפר את הטעם הבשרני במזון ארוז. אתה יכול גם למצוא אותו רשום על התווית תחת השמות guanosine monophosphate, guanylate סידן, חומצה guanylic, guanylate dipotassium ו guanylate אשלגן.

בדוק עבור Inosinates

כמו guayanates, inosinate משמש כדי לשפר את טעם בשרני במזונות ארוזים ומומרת חומצת השתן בגוף. זה נפוץ יחד עם guayanates עבור שילוב טעם משפר השפעה. אתה תמצא את זה אבקת מרק תערובות, מרקים, רטבים, תבלינים המבוססים על פולי סויה ותבלינים, מנות פטריות, ארוחות מתוקים מוכן לאכול, ומוצרי ירקות מיובשים או מיובשים. Inosinate עשוי גם להיות רשומים כפי disodium inosinate, סידן inosinate או אשלגן inosinate.

שמור על עין עבור MSG

מונוסודיום גלוטמט משמש כדי לשפר את הטעם המתובל של מגוון מזונות. נתונים זמינים מצביעים על כך שאנשים עם שגדון עלולים להיפגע מגלוטמט, על פי סקירה שפורסמה בגיליון ינואר 2014 של EPMA Journal. החוקרים מצאו ראיות לכך שאנשים עם שגדון יש רמות גבוהות של גלוטמט וכי הוא עשוי לשחק תפקיד רמות חומצה גבוהה של שתן. MSG הוא גם בשימוש נפוץ עם תוספים המומרים חומצה שתן, כמו inosinates ו guanylates. תוסף זה עשוי להיות רשום כמו חלבון הירקות hydrolyzed, חלבון ירקות מרקם או לחלץ שמרים.

תוספים מתוקים מסוימים

סירופ תירס גבוהה פרוקטוז וסוכר השולחן הם מאוד נפוץ תוספים המשמשים לתת מאכלים רבים טעם מתוק. משקה ממותק עם אחד מתוספים אלה מעלה חומצת שתן ומגביר את הסיכון להתפרצויות גדון אצל אנשים עם גרעין גנטי מסוים, כך עולה ממחקר שפורסם בגיליון דצמבר 2014 של כתב העת Annals of Rhuematic Diseases. שתייה של פחות משקאות ממותקים עם סוכר או HFCS עוזרת לטפל בצנית, על פי המחברים.