תוספי סיבים שגורמים לך להרגיש מלא

סיבים הוא סוג של פחמימות בלתי ניתנות לעיכול, כי הוא לא נשבר כמו פחמימות אחרות. במקום זאת, הוא עובר דרך מערכת העיכול שלך, שלם יחסית, מסייע לעיכול ולשמור אותך מלא. אתה צריך לקבל מספיק סיבים בתזונה דרך פירות, ירקות ודגנים מלאים, אבל צורך הכנסה מספקת עשויה לדרוש תוספת סיבים. אם אתה לוקח תוספת סיבים, ליידע את הרופא כאמצעי זהירות.

מסיס לעומת מסיס סיבים

אתה צריך 25-38 גרם של סיבים מסיסים ולא מסיסים מדי יום, מדווחים Mayo Clinic. באופן כללי, סיבים מסיסים מושך מים מן המעיים שלך, יצירת חומר ג ‘ל כי מאט העיכול, ומאפשר חומרים מזינים לספוג באופן מלא. מאז זה סוג של סיבים מאט אכול, זה עשוי לעזור לשמור אותך מלא במשך שעות לאחר שאתם אוכלים. סיבים מסיסים במהירויות העיכול, relieving עצירות ושמירה על קבוע. רוב הדלפק תוספי סיבים לספק איזה סוג של סיבים מסיסים, שכן הוא grinds לתוך אבקה בסדר, מה שהופך אותו קל ללעוס או לערבב עם משקה. סיבים מסיסים, כולל סובין שיבולת שועל וסובין חיטה, באים בצורה שאתה יכול לזלף על דגני בוקר או להוסיף מתכון לאפות שלך. מאז סיבים מסיסים יש מבנה קשיח, נוקשה, זה לא משמש בדרך כלל סיבים ספקים.

פסיליום

Psyllium הוא סוג של סיבים מסיסים שמקורם קליפות זרעי פסיליום. זה סוג של תוספת סיבים עובד על ידי ספיגת מים המעיים שלך נפיחות. זה עוזר ליצור שרפרף רך רך כי קל לך לעבור. מחקר שנערך על ידי חוקרים בבית החולים Policlinico di Monza באיטליה ופורסם ב “Journal of Clinical Gastroenterology” בשנת 2010 העריכו את ההשפעות של סיבי פסיכיאום על השובע וירידה במשקל. החוקרים ציינו כי סיבים מסיסים, פסייליום בפרט, משפר את השובע, שומר אותך מלא, אשר היתרונות שלך מאמצי ירידה במשקל. בנוסף, זה יכול לעזור לייצב את רמות הסוכר בדם ואת רמות הכולסטרול בדם.

Methylcellulose

Methylcellulose הוא צורה סינתטית של סיבים מסיסים שפועל באופן דומה כמו פסייליום, ספיגת מים והרחבת המעיים שלך, שיפור השובע. Methylcellulose מקדם התנועה של המעיים שלך, כך בליעה כמויות גדולות בבת אחת עלולה להיות תופעות לוואי, כגון שלשולים התכווצות הבטן. סוג זה של תוספת סיבים הוא זמין לעתים קרובות כחומר אבקה אתה יכול להוסיף מים, מיץ או קפה.

אינולין ואוליגופרוקטוז

Inulin הוא סוג טבעי של סיבים מסיסים למצוא ירקות שורש עמילן, כגון שורש עולש, שום ובצל. יש לה טעם מתוק, אז אתה יכול לראות את זה כמרכיב בדגני בוקר או בר סיבים. סקירת מחקר שפורסמה ב “ביקורות ביקורתיות במדעי המזון והתזונה” בשנת 2001 העריכה את ההשפעות של אינסולין ואוליגופרוקטוז כתוספי סיבים. אלה הם חומרים דומים, הן fructans שמגיעים שורש עולש ויש להם כמעט תופעות זהים במעיים שלך. כאשר אינסולין ו oligofructose להגיע המעי הגס שלך, הם תסיסה, הגדלת חיידקים מועילים, כמו גם יצירת בתפזורת. מאז אלה סוגים של סיבים להאט את המערכת שלך, הם יכולים לעזור לשמור אותך מלא כאשר אתה כולל אותם בתזונה.